4 rozhodnutia, ktoré som spravil srdcom

Autor: Milan Kuriak | 21.2.2016 o 20:56 | (upravené 21.2.2016 o 21:28) Karma článku: 5,28 | Prečítané:  612x

Som presvedčený, že ťažšia cesta je robiť veci srdcom a podľa svedomia. Síce je aj nepohodlnejšia a prináša obety. V mojom živote som urobil veľa dôležitých rozhodnutí od srdca. 

Som vďačný, že som vždy našiel silu a odvahu nevybrať si ľahšiu cestu s "výhodami" tohto sveta.

Rozhodnutia srdcom ma sprevádzajú od detstva, ktoré som prežil v chudobe vo viacdetnej rodine, ale o to radostnejšie a sú súčasťou môjho života doteraz. Životom som sa musel predierať a veľa sa snažiť, aby som niečo dosiahol.Tam kde som teraz, je  aj vďaka tomu, že počúvam hlas svojho srdca, svedomia a podľa toho konám. Držím sa pritom jednej dôležitej jednoduchej vety ktorú som ako dieťa počúval:“Ži čestne, radšej o kôrke chleba ale spravodlivo.”

Uzdravenie v Medžugorji

Možno práve vďaka tomu, že som počul hlas svojho srdca a na poslednú chvíľu, tesne pred odchodom som sa rozhodol ísť do Medžugorja a som bol zázrakom vyliečený z príznakov rakoviny. Vyšetrenia u lekára som zo strachu odkladal a minimálne 2 roky som žil s ukážkovými príznakmi rakoviny hrubého čreva. V Medžugorji sa diali veľmi zvláštne veci a ja som cítil, že je to niečo veľké. Stal sa zázrak! Po príchode z Medžugorja sa všetky všetky moje zdravotné ťažkosti stratili. Odvtedy prešli už 4 roky. Z vďaky tam chodievam každý rok.

Auto z tomboly

Pred viac ako rokom na jednej akcii na dedine som veľmi silno cítil v srdci, že sa mám popri rozprávaniu s ľuďmi chvíľu venovať losovaniu tomboly a pozrieť sa na mojich pár tombolových lístkov. Kupoval som ich s  tým, že podporím organizátorov akcie, o výhry som sa nezaujímal. Vypočul som však silnejúci hlas svojho srdca a vytiahol z vrecka pár lístkov. Možno ťažko uveríte, vylosovali moje číslo. A bola z toho hlavná výhra nové auto. A to 4 roky predtým sme vo vianočnej lotérii vyhrali nové auto.

 

Ťažké rozhodnutie na kolenách

Prišli a prichádzajú napohľad aj veľmi ťažké životné situácie, keď pri rozhodovaní som na kolenách v modlitbe. Asi najťažšie a najbolestnejšie rozhodnutie srdcom bolo, keď som sa pred 5 rokmi stal prvýkrát poslancom MsZ v Tvrdošíne. Dostal som veľmi "výhodnú ponuku" podriadiť sa, súhlasiť so všetkým, čo chcú mocní tohoto sveta a budem sa mať dobre. Srdce a svedomie mi hovorilo, že ponuku prijať nemám, že mám ísť čistou cestou.Vypočul som hlas srdca a za to bolo zlikvidované moje veľmi dobré rozbehnuté podnikanie. Bolo mi priamo povedané, ak sa nepodvolíš zlikvidujeme ťa...Stalo sa. Zlikvidovali ma, ale iba materiálne. Som rád, že som obstál a sa nepodvolil ani za túto cenu.

Rozhodnutie od srdca

Aj moje rozhodnutie kandidovať do NR SR je od srdca. A som otvorený všetkému, čo bude v súlade s hlasom môjho srdca a v súlade s mojím svedomím.

A urobím všetko čo bude v mojich silách aby som bol užitočný pre blížnych.pre všetkých vás, pre dôstojný život na našom krásnom Slovensku.

Nechcem žiť iba pre tento svet či pre seba.Chcem žiť pre druhých a byť prínosom pre naše krásne Slovensko, aj pre celý svet. Chcem byť pomyselnou kvapkou v pretváraní zlých veci na dobré. Veľa som už pre dobro obetoval a prosím Pána Boha o silu, aby som v tom pokračoval a hľadal zmysel tejto mojej cesty

Rozhodnite sa tak ako to CÍTITE v SRDCI. Ale nezabúdajte, že váš hlas 5.marca je kľúčový.

 

Milan Kuriak

 

Ak chcete, môžete môj blog podporiť aj cez vybralisme.sk

 

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Výbuch na koncerte v Manchestri neprežilo 22 ľudí

Polícia potvrdila, že vo vstupnej hale sa odpálil samovražedný atentátnik.

KOMENTÁRE

Teror siahol na deti

Útok na štadión plný mladých ľudí jasne naznačuje, že pre teroristov neexistujú hranice.

ŠPORT

Cígera odmietli aj Višňovský, Handzuš, Országh a Bača

To, že hráči z NHL neprišli na šampionát, berie ako podraz.


Už ste čítali?