4 rozhodnutia, ktoré som spravil srdcom

Autor: Milan Kuriak | 21.2.2016 o 20:56 | (upravené 21.2.2016 o 21:28) Karma článku: 5,28 | Prečítané:  620x

Som presvedčený, že ťažšia cesta je robiť veci srdcom a podľa svedomia. Síce je aj nepohodlnejšia a prináša obety. V mojom živote som urobil veľa dôležitých rozhodnutí od srdca. 

Som vďačný, že som vždy našiel silu a odvahu nevybrať si ľahšiu cestu s "výhodami" tohto sveta.

Rozhodnutia srdcom ma sprevádzajú od detstva, ktoré som prežil v chudobe vo viacdetnej rodine, ale o to radostnejšie a sú súčasťou môjho života doteraz. Životom som sa musel predierať a veľa sa snažiť, aby som niečo dosiahol.Tam kde som teraz, je  aj vďaka tomu, že počúvam hlas svojho srdca, svedomia a podľa toho konám. Držím sa pritom jednej dôležitej jednoduchej vety ktorú som ako dieťa počúval:“Ži čestne, radšej o kôrke chleba ale spravodlivo.”

Uzdravenie v Medžugorji

Možno práve vďaka tomu, že som počul hlas svojho srdca a na poslednú chvíľu, tesne pred odchodom som sa rozhodol ísť do Medžugorja a som bol zázrakom vyliečený z príznakov rakoviny. Vyšetrenia u lekára som zo strachu odkladal a minimálne 2 roky som žil s ukážkovými príznakmi rakoviny hrubého čreva. V Medžugorji sa diali veľmi zvláštne veci a ja som cítil, že je to niečo veľké. Stal sa zázrak! Po príchode z Medžugorja sa všetky všetky moje zdravotné ťažkosti stratili. Odvtedy prešli už 4 roky. Z vďaky tam chodievam každý rok.

Auto z tomboly

Pred viac ako rokom na jednej akcii na dedine som veľmi silno cítil v srdci, že sa mám popri rozprávaniu s ľuďmi chvíľu venovať losovaniu tomboly a pozrieť sa na mojich pár tombolových lístkov. Kupoval som ich s  tým, že podporím organizátorov akcie, o výhry som sa nezaujímal. Vypočul som však silnejúci hlas svojho srdca a vytiahol z vrecka pár lístkov. Možno ťažko uveríte, vylosovali moje číslo. A bola z toho hlavná výhra nové auto. A to 4 roky predtým sme vo vianočnej lotérii vyhrali nové auto.

 

Ťažké rozhodnutie na kolenách

Prišli a prichádzajú napohľad aj veľmi ťažké životné situácie, keď pri rozhodovaní som na kolenách v modlitbe. Asi najťažšie a najbolestnejšie rozhodnutie srdcom bolo, keď som sa pred 5 rokmi stal prvýkrát poslancom MsZ v Tvrdošíne. Dostal som veľmi "výhodnú ponuku" podriadiť sa, súhlasiť so všetkým, čo chcú mocní tohoto sveta a budem sa mať dobre. Srdce a svedomie mi hovorilo, že ponuku prijať nemám, že mám ísť čistou cestou.Vypočul som hlas srdca a za to bolo zlikvidované moje veľmi dobré rozbehnuté podnikanie. Bolo mi priamo povedané, ak sa nepodvolíš zlikvidujeme ťa...Stalo sa. Zlikvidovali ma, ale iba materiálne. Som rád, že som obstál a sa nepodvolil ani za túto cenu.

Rozhodnutie od srdca

Aj moje rozhodnutie kandidovať do NR SR je od srdca. A som otvorený všetkému, čo bude v súlade s hlasom môjho srdca a v súlade s mojím svedomím.

A urobím všetko čo bude v mojich silách aby som bol užitočný pre blížnych.pre všetkých vás, pre dôstojný život na našom krásnom Slovensku.

Nechcem žiť iba pre tento svet či pre seba.Chcem žiť pre druhých a byť prínosom pre naše krásne Slovensko, aj pre celý svet. Chcem byť pomyselnou kvapkou v pretváraní zlých veci na dobré. Veľa som už pre dobro obetoval a prosím Pána Boha o silu, aby som v tom pokračoval a hľadal zmysel tejto mojej cesty

Rozhodnite sa tak ako to CÍTITE v SRDCI. Ale nezabúdajte, že váš hlas 5.marca je kľúčový.

 

Milan Kuriak

 

Ak chcete, môžete môj blog podporiť aj cez vybralisme.sk

 

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Bojkot zasadania vlády vracia Dankovi v hre vážnosť

Tromfom Danka je teraz jeho nevypočítateľnosť, náladovosť.

AUTO

Aké realistické sú plány zakázať autá na benzín a naftu?

Termíny sú zatiaľ orientačné ale dôležité.


Už ste čítali?